Ekmek fırınları için sanayi tipi yaprak buz makinası

Bugün mayalı herhangi bir ürün için hamur yapmak istiyorsanız, bunun için internete girip en azından profesyonel bir tarif bulmaya çalıştığınızda şu ifadelerle karşılaşırsınız; “Hamur için buzlu su kullanın!”. Keza profesyoneller, endüstriyel büyük üretim yapan ekmek fırınları daha kaliteli ürün elde etmek için mayalı hamurlarda yaprak buz makinesi ile üretilmiş buzlu su kullanır.

 

Neden fırınlar hamur için buzlu su kullanır?

Artan talebi karşılamak ve bunu en kaliteli / sağlıklı yöntemle üretebilmek için fırınlar ekmek hamuru

buy kamagra

, pizza hamuru, pide hamuru gibi ürünlerde buz kullanır. Bu hamurların üretimlerinde kullanılması en ideal olan buz türü yaprak buzdur. Peki neden buz kullanılır? Çünkü hamurun karıştırma sürecinde, karıştırma aracından kaynaklı bir sürtünme söz konusudur. Oysaki hamurun soğuk tutulması gerekir. Hamur soğuk tutulduğunda maya kademeli olarak mayalanır. Buzla karılan hamur doğru tadı alır ve iyi bir esnekliğe kavuşur. Karıştırma sırasında hamur hızlıca yapılır veya çok ısınırsa, maya çok çabuk fermente olur. Aşırı ısınan hamur fazla kabarır ve ekşi bir tat alır. Bu aşırı sırasında ortaya çıkan kabarma sebebiyle hamur gerilirken yırtılmalar oluşabilir. Bu istenmeyen tatları ve hamurun yırtılma risklerini yok etmek için, hamur üretimde buz kullanılır.

 

ekmek fırını için yaprak buz makinesi

 

Yaprak buz niye hamur üretimi için kullanılmalıdır?

Hamur yapımı için en uygun buz türü yaprak buzdur. Hamur üretim süreçlerinde yaprak buz kullanımı gayet yaygındır. Yaprak buz hamur karıştırılırken karıştırma aygıtının en uygun hamuru üretmesine yardımcı olur. Hamura karışması mükemmeldir ve mayalanma sürecinde en uygun sonucu üretir. Yaprak buz ile karılmış hamurlardan elde edilen ürünler pişirildiğinde daha kaliteli bir görüntü elde edilir.

 

Fırınların için hamur üretimine en uygun sanayi tipi  yaprak buz makinesi hangisidir?

Bu firmanızın ihtiyacına ve üretim kapasitesine göre değişmektedir. Mayso bu ihtiyaçlarınız için farklı üretim kapasitesine sahip çözümler sunar. Ürünlerimiz günlük olarak 0.5 Ton ile 30 Ton arasında yaprak buz üretme kapasitesine sahiptir. Günlük ihtiyacınız ve fiziki koşullarınız için en uygun yaprak buz makinesi tasarım süreci başlar, üretimi gerçekleştirilir ve anahtar teslim olarak kurulum yapılır. Siz hızlıca kullanma ve ürün kalitenizi arttırmaya başlarsınız.

 

Mayso’nun hamur için yaprak buz makinesi üretme deneyimi var mıdır?

Ürünlerimiz Türkiye başta olmak üzere, dünyada buz talebini karşılayan kaliteye sahiptir. Türkiye’de yüksek kapasiteli hamur üretimi yapan pek çok firmanın buz talebini karşılayan makineler ürettik. Hangi markalar ile çalıştığımızı merak ediyorsanız lütfen buraya tıklayın ve Türkiye’deki referanslarımızı inceleyin.

Ayrıca Mayso ailesi olarak bilmenizi isteriz ki, Türkiye’nin en büyük buz makinesini de biz ürettik. İstanbul Balık Hali için imal ettiğimiz yaprak buz makinesinin günlük buz üretim kapasitesi 120 Tondur. İsterseniz buraya tıklayarak Türkiye’nin en büyük buz makinesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz?

 

Hamur üretimi için kullanılan yaprak buz makinesinin özelliği nasıl olmalıdır?

Fırınlar için kullanılan yaprak buz makineleri en temelinde sağlıklı, kaliteli ve kullanıma uygun bir altyapıya sahip olmalıdır. Kullanıcı dostu olmalı ve herkesin kullanması için kolay bir sistemi olmalıdır. Böylece bunun için ekstra bir eğitim olmadan, hızlıca kullanım süreci başlar. Çünkü buz kullanımı hamur yapımında gözle görülür sonuçlar üretir. Bir kaç derecelik fark bile hamurun kalitesini değiştirebilir.

 

endüstriyel sanayi tipi fırınlar için yaprak buz makinesi

 

Yaprak buz makinesi kullanarak ürettiğiniz hamurun pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğunu, hamurun işlenmesinin kolaylaştığını ve pişirme aşamasından sonra daha kaliteli bir görüntü kazandığını siz de göreceksiniz.

 

Yaprak Buz Makineleri

 

Şimdi buraya tıklayarak, fırınlar için ürettiğimiz tatlı su yaprak buz makinelerinin teknik özelliklerini incelemeye ne dersiniz ? İsterseniz hemen buraya tıklayarak bizimle iletişime de geçebilirsiniz. Mayso’yu daha yakından tanımak istiyorsanız buraya tıklayıp facebook adresimizi takip etmeyi unutmayın!

Bunlarda dikkatinizi çekebilir!
Salam, sosis, et işleme için yaprak buz makinası ve modelleri

Buz denildiği zaman akla genelde balık satışında teşhir amaçlı kullanılan görüntü veya süslü servis masaları geliyor....

Devam Et...
Buz nedir? Endüstriyel buz nasıl ticarileşmiştir?

Buz nedir? Buzun tarihsel gelişimi nasıl? Ne zaman kullanılmaya başlandı? İlk endüstriyel buz kullanımı nasıldı? Buz’...

Devam Et...
Hamur nedir? Hamur neden yaprak buz ve soğuk suyla hazırlanır
Hamur neden yaprak buz ve soğuk suyla hazırlanır?

Her gün ekmekler, simitler, poğaçalar ve daha birçok ürün için hamur hazırlıyoruz. Hamur kararken neden soğuk su ve y...

Devam Et...
Konuşma başlat
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabilirim?