Endüstriyel Yaprak Buz Makinası ve Modelleri

Yaprak Buz bugün Türkiye’de ve dünyada soğutma amaçlı olarak pek çok endüstri oyuncusu tarafından kullanılmaktadır. Peki endüstriyel sanayi tipi yaprak buz makina ve modelleri nelerdir? Kullanım alanları nedir?

Yaprak buz nedir?

Yaprak buz, buz oluşum türlerinden bir tanesidir. Pul buz olarak da bilinmektedir. Basitçe doğada oluşan buzların pul pul ayrışması şeklinde düşünülebilir. Buz’un gıda muhafazasında kullanılmasıyla ve 18. ve 19. yüzyılda Avrupa’da ve Amerika’da kullanımı yaygınlaşmıştır. Balıkların daha taze olarak diğer ülkelere transfer edilmesi amacıyla başlayan bu serüven, günümüzde hala kullanılmakta olan bir muhafaza yöntemidir.

Yaprak Buz Ne İçin Kullanılır?

Yaprak buz kullanımının balıkçılık sektörü ile başlayan serüveni bugün ekmek yapımı

kamagra pills

, meyve depolaması, sucuk salam gibi et ürünlerinin yapımı, neredeyse her türlü ürünün soğutması ile devam etmektedir. Çünkü buz ile soğutma bilinen en eski ve en ekonomik yöntemlerden bir tanesidir ve yaprak buz bu alanda en çok tercih edilen endüstriyel buz türlerinden biridir.

Endüstriyel Yaprak buz nasıl üretilir?

19. yüzyılın ortalarına kadar endüstriyel buzun tamamı, buz hasatı denilen yönemli üretiliyordu. Kış boyunca buz toplanan buzlar, endüstrinin talebine uygun olarak kullanıma açılıyordu. Sanayileşme süreci, teknolojinin gelişmesi ve lojistik araçlarının yaygınlaşmasıyla birlikte, ürünleri muhafaza etmek için kullanılan yaprak buz makineleri daha çok makineler tarafından üretilip, endüstrinin kullanımına sunuluyor.

 

Sanayi tipi yaprak buz makinesi türleri nelerdir?

Soğutma sektörü tarafından üretilen yaprak buz makineleri, talep eden müşterinin ihtiyacına göre genel olarak iki tipte üretilmektedir. Tatlı su yaprak buz makinesi ve tuzlu su yaprak buz makinesi olarak yapılan makine üretimleri, denizde veya karada kullanıma uygun olarak planlanmaktadır. Aşağıdaki örnek videomuzda Mayso makinelerinin yaprak buz üretimini izleyebilirsiniz.

 

Mayso’nun Ürettiği Endüstriyel Yaprak Buz Makineleri Nelerdir?

Mayso soğutma endüstriyel soğutma sektörü üzerine 25+ yıldır üretim gerçekleştirmektedir. Yurt içinde bizi tercih eden yüzlerce marka ve pek çok yurt dışı referanslarımızla bu alanda iddialı bir duruş sergiliyoruz. Mayso olarak talep ettiğiniz Endüstriyel Tatlı Su Yaprak Buz Makinesi ile Endüstriyel Tuzlu Su Yaprak Buz Makinesi çalışmalarını, günlük 0.5 Ton ile 30 Ton arasında üretim gerçekleştiren makinelerle karşılıyoruz..

Soğuk gıda muhafazası için birçok markanın ve kamu kuruluşunun talebine yanıt ürettik. Yukarıda, İstanbul Balık Hali Yaprak Buz Makinesi talebi için ürettiğimiz, günlük 120 Ton üretim kapasiteli yaprak buz makinemize ait videoyu sizinle paylaştık. Bu hikayeyi daha fazla merak ediyorsanız, buraya tıklayarak blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Mayso’nun ürettiği yaprak buz makinelerini teknik olarak incelemek isterseniz, Tatlı Su Yaprak Buz Makine ve modelleri için burayı tıklayınız. Tuzlu Su Yaprak Buz Makine ve modelleri için de buraya tıklayınız.

 

endustriyel sanayi tipi yaprak buz makinasi ve modelleri

Endüstriyel Yaprak Buz Makineleri’nin geleceği nedir?

Mayso olarak endüstriyel buzun yaygınlaşacağını ve talebin artışa geçeceğine eminiz. Buz bildiğimiz en eski ve ekonomik soğutma yöntemlerinden biridir. Gelecekte buzun, özellikle yaprak buzun endüstriyel kullanımının yaygınlaşacağını ön görüyoruz. Bu noktada AB standartlarıyla uyumlu altyapımızı daha da geliştirip, geleceğin buz makinelerini üretiyoruz. İsterseniz buraya tıklayarak endüstriyel buz makinelerimizi inceleyebilirsiniz. Mayso’yu daha yakından tanımak için facebook adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir!
Endüstriyel Yaprak Buz Makinası ve Modelleri

Yaprak Buz bugün Türkiye’de ve dünyada soğutma amaçlı olarak pek çok endüstri oyuncusu tarafından kullanılmakta...

Devam Et...
Türkiye’nin en büyük yaprak buz makinesini ürettik!

Mayso Soğutma olarak yaprak buz üretiminde kapasite sınırlarını kaldırdık. İstanbul Balık Hali’nin talebi üzerine Tür...

Devam Et...
Hamur nedir? Hamur neden yaprak buz ve soğuk suyla hazırlanır
Hamur neden yaprak buz ve soğuk suyla hazırlanır?

Her gün ekmekler, simitler, poğaçalar ve daha birçok ürün için hamur hazırlıyoruz. Hamur kararken neden soğuk su ve y...

Devam Et...
Konuşma başlat
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabilirim?