Salam, sosis, et işleme için yaprak buz makinası ve modelleri

Buz denildiği zaman akla genelde balık satışında teşhir amaçlı kullanılan görüntü veya süslü servis masaları geliyor. Oysaki buz pek çok endüstriyel ürün için mükemmel bir bileşendir. Özellikle salam, sosis, sucuk yapımında et işleyiciler tarafından yaygın bir şekilde yaprak buz makinası tarafından üretilen yaprak buzlar kullanılmaktadır. 

 

Yaprak buz sosis, salam, sucuk soğutma için nasıl kullanılır?

Sosis salam ve sucuk yapılırken etin bir işlenme sürecinden geçmesi gerekir. Bu genellikle ince ince doğranmış etin

generic levitra

, yağlı tabakayla birleştirilmesi sürecidir. Bu karıştırma işleminde yaprak buz kullanımı çok yaygındır. Etin karıştırılması sürecinde ürettiği bir sıcaklık vardır. Bu hem karıştırma işleminden, hem karıştırma robotundan, hem de sürtünmeden dolayı ortaya çıkar. Yaprak buz ile yapılan karıştırma işlemlerinde bu süreç sağlıklı bir şekilde tamamlanır. 

 

Et işlemede neden yaprak buz kullanılmalıdır?

  • Yaprak buz yapısı gereği pul görünümlü bir şekle sahiptir. Karıştırma sürecinde üründe toplanmaları engeller. Bu yaprak buzu en ideal ürün olarak öne çıkarmaktadır. 
  • Soğutma verimliliği yüksektir. Ürünün karıştırılması sürecinde ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçları engeller. İşlem boyunca etin soğuk tutulmasında yardımcı olur. Sosis salam ve sucuk gibi ürünlerde malzeme karışımları yapılırken ortaya çıkan sıcaklık riski ortadan kalkar. 
  • Ürünün depolama veya nakliye edilmesi sürecinde verimli bir performans ortaya çıkarır. Nakliye kamyonlarında veya konteynırlarda kullanımı yaygındır. 
  • Son derece ekonomiktir. Yaprak buz yapma süreci hızlıdır ve maliyeti düşüktür. Kullanımı ise çok basittir. Ekstra bir kalifikasyon gerektirmez.  

 

Galeri – Endüstriyel Yaprak Buz Makinaları

 

Nasıl bir yaprak buz makinası kullanılmalıdır?

Endüstriyel sanayi tipi yaprak buz makinaları isteğe ve talebe özel olarak üretilen makinelerdir. Talebinize ve üretim kapasitesine orantılı olarak günlük 0.5 Ton ile 30 Ton arasında bir yaprak buz makinesi kullanabilirsiniz. Fabrikanızın veya üretim alanınızın fiziki koşullarını dikkate alarak bir tasarım ve uygulama yapmanız sizin yararınıza olur. Yaprak buz makinası ve modellerini incelemek için lütfen buraya tıklayın!

 

Mayso Soğutma et işleme için yaprak buz makinesi üretiyor mu?

Endüstriyel sanayi tipi yaprak buz makinelerimiz ile sucuk, salam, sosis yapmak ve et işlemek isteyen pek çok markanın çözüm ortağı olduk. Buraya tıklayarak yurtiçinde ve yurtdışındaki referanslarımızı inceleyebilirsiniz. Ürettiğimiz yaprak buz makinaları ve modelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve teknik detayları incelemek için lütfen buraya tıklayın. Mayso’yu daha yakından tanımak isterseniz, facebook’tan bizi takip etmeyi unutmayın. 

Bunlarda dikkatinizi çekebilir!
Türkiye’nin en büyük yaprak buz makinesini ürettik!

Mayso Soğutma olarak yaprak buz üretiminde kapasite sınırlarını kaldırdık. İstanbul Balık Hali’nin talebi üzerine Tür...

Devam Et...
Yeni bir web sitesi tasarımıyla karşınızdayız.

Mayso Soğutma olarak yenilikleri takip etmek ve güncel teknoloji ile size hizmet vermekten mutluyuz. Buz makinesi ve ...

Devam Et...
Endüstriyel Yaprak Buz Makinası ve Modelleri

Yaprak Buz bugün Türkiye’de ve dünyada soğutma amaçlı olarak pek çok endüstri oyuncusu tarafından kullanılmakta...

Devam Et...
Konuşma başlat
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabilirim?